Tourist info Oostkapelle

 

Het toeristische informatiepunt in Oostkapelle kunt u vinden op Lantsheerstraat 1, 4356 AX Oostkapelle en wordt vanaf 1 januari 2023 door de ondernemersvereniging van Oostkapelle verzorgd.
U kunt ons tijdens openingstijden bereiken op telefoonnummer 06-20814923
Indien het druk is en we de telefoon even niet op kunnen nemen dan kunt u ons een app sturen.
U kunt ons natuurlijk ook mailen mail@oostkapelle.info

OPENINGSTIJDEN:
Elke zaterdag van 10.00 uur tot 13.00 uur.

 

 

 

Evenementenkalender:

Donderdag 30 november 13.30 uur Samen wandelen. Inwoners en toeristen kunnen elkaar ontmoeten en samen een mooie route wandelen in en om Oostkapelle! Er zijn verschillende routes van 5 en 10 km beschikbaar. Verzamelplaats: voetbalkantine (Magnolialaan 33). Kosten: € 1,50 p.p. (inclusief route en bakje koffie of thee!)

Vrijdag 1 december 17.00 uur Rondrit Sinterklaas en zijn Pieten door het dorp. Voor de route zie https://www.natuurlijkoostkapelle.nl/evenementen/rondritten-sinterklaas/

Zaterdag 2 december 14.00 uur Sinterklaas leest voor bij Sea Side!

Zaterdag 2 december 11.00 – 16.00 uur Pepernoten & verhalen bij bakkerij Loverendale. Gezellig pepernoten bakken en tussendoor een mooi verhaal. Er worden drie verhalen verteld, je kan elk moment aanschuiven. Kosten € 3,50 inclusief deeg, warme chocomel en winterverhaal.

Zaterdag 2 december 17.00 uur Rondrit Sinterklaas en zijn Pieten door het dorp. Voor de route zie https://www.natuurlijkoostkapelle.nl/evenementen/rondritten-sinterklaas/

Zondag 3 december tussen 13.30 en 15.30 uur Van pulp tot papier bij museum Terra Maris.
Weet jij hoe papier wordt gemaakt? Wat is pulp en waar komt het vandaan? Dit leer je vandaag, en je mag zelf van oud papier nieuw papier maken!
Deelname: entreeprijs museum Terra Maris. Reserveren: niet nodig

Vrijdag 8 december 11.00 uur Kijkje achter de schermen van het zee aquarium bij Terra Maris. In het zeeaquarium leven vissen en andere zeedieren, die in de Oosterschelde en aan de Noordzeekust voorkomen. Op gezette tijden zal onze aquariumspecialist en maritiem bioloog Jan van der Veen je meenemen in deze verwonderlijke onderwaterwereld van zeesterren, kwallen, anemonen en sepia’s. Ook worden de vissen gevoerd. Deelname: entreeprijs museum.

Zondag 10 december 10.00 uur Herfstwandeling Oranjezon. De gids vertelt je, tijdens de 2,5 uur durende wandeling, verhalen over de historie van het gebied, over de dieren die hier leven en de planten en bomen die er groeien. Het startpunt van de excursie bevindt zich aan het einde van een doodlopende weg (Koningin Emmaweg 22). Volwassenen: € 5,- p.p., kinderen tot 16 jaar € 2,50 p.p. https://www.hetzeeuwselandschap.nl/activiteiten/herfstwandeling-oranjezon?excursiedatum=315

Woensdag 13 december 9.00 uur – 12.00 uur Strandexpeditie Het Groene Strand. Bij Oranjezon is een uniek natuurgebied vol bijzondere dieren en planten die alleen op het strand te vinden zijn. Enthousiaste gastheren van Rotary Club Walcheren laten tijdens deze expeditie zien welke dieren en planten op het strand leven. Tegelijkertijd ruimen we het strand op. Voor de expeditie spreken we af bij Strandwachtpost Oostkapelle tegenover “de Piraat”. Zorg voor goede schoenen, eventueel wind- en regenkleding, water en iets te eten. Deelname aan deze unieke strandexpeditie is gratis. Het aantal plaatsen is beperkt, dus reserveer snel een plekje via: https://www.hetgroenestrand.nl/agenda of rechtstreeks bij Jan de Regt (tel: 06-53419595). Deze strandexpeditie met jutten wordt uitgevoerd binnen het project Het Groene Strand in samenwerking met Rotary Club Walcheren, Strand Exploitatie Veere, Stichting Doe Mee, Verlos de Zee!, Terra Maris en Het Zeeuwse Landschap.

Woensdag 13 december 13.30 -15.30 uur Natuurspreekuur strandfossielen bij museum Terra Maris. Als je op één van je tochten struinend langs het strand schelpen fossielen hebt gevonden waarvan je de naam niet weet, kom dan naar het natuurspreekuur. Harry Raad, deskundige op het gebied van Nederlandse recente en fossiele schelpen, geeft met teamleden van de Werkgroep Geologie informatie over diverse strandfossielen en beantwoordt vragen over je vondst(en). Deelname: gratis exclusief museumbezoek. Reserveren: niet nodig.

Zaterdag 16 december 13.00 uur Zoldergeheimen bij Museum Terra Maris. Vandaag kun je tijdens een museumbezoek het ‘Open depot’ op de zolder van ons museum bezoeken. Duizenden collectie-objecten, zoals opgezette vogels en zoogdieren, fossiele botten etc. zijn jarenlang verborgen gebleven. Een groot deel is nu op ons ’Open depot’ te zien. Een deskundige gids vertelt alle bijzonderheden over één of meerdere soorten vogels en zoogdieren. Deelname: entreeprijs museum.

Vrijdag 22 december 11.00 uur Kijkje achter de schermen van het zee aquarium bij Terra Maris. In het zeeaquarium leven vissen en andere zeedieren, die in de Oosterschelde en aan de Noordzeekust voorkomen. Op gezette tijden zal onze aquariumspecialist en maritiem bioloog Jan van der Veen je meenemen in deze verwonderlijke onderwaterwereld van zeesterren, kwallen, anemonen en sepia’s. Ook worden de vissen gevoerd. Deelname: entreeprijs museum.

Zaterdag 23 december 10.15 uur Winter-wonder wandeling vanuit museum Terra Maris. Een gids neemt je mee voor een winterse verwonderwandeling door de Manteling, want ook in de winter is de natuur interessant. Wat gebeurt er met de begroeiing in de winter en waar gaan alle dieren heen? Nu het groen weg is heb je zelfs héél misschien wel kans om herten te zien! Deelname: kind €4,50 / volwassene €6,00. Reserveren: noodzakelijk via https://tickets.terramaris.nl/nl/excursies/tickets

Woensdag 27 december tussen 13.30 en 15.30 uur Van pulp tot papier bij museum Terra Maris. Weet jij hoe papier wordt gemaakt? Wat is pulp en waar komt het vandaan? Dit leer je vandaag, en je mag zelf van oud papier nieuw papier maken! Deelname: entreeprijs museum Terra Maris. Reserveren: niet nodig

Donderdag 28 december 13.30 – 15.30 uur Het vogelrestaurant bij Terra Maris. Vogels gebruiken het hele jaar veel energie: zeker in de winter om zich op temperatuur te houden. Ze kunnen daar best wat hulp bij gebruiken: Je kunt ze daar bij helpen door in de koude maanden wat lekkers voor ze in je eigen tuin te zetten! In onze vogelkeuken maken we feestelijke taartjes met verschillende smaken voor verschillende vogels. Dus stroop je mouwen op en kom naar de vogelkeuken! Deelname: entreeprijs museum Terra Maris. Reserveren: niet nodig.

Donderdag 28 december 15.00 uur “Spieddaten” met herten en reeën in de Manteling vanuit museum Terra Maris. Onder leiding van een gids in de schemering van een winternamiddag spieden en speuren naar reeën en damherten in de Manteling. Zien we ze wel of zien we ze niet? Sporen zijn er genoeg in de vorm van o.a. wissels, keutels, haren en knabbelsporen aan groene blaadjes! Spannend en ontspannend! Deelname: kind €4,50 / volwassene €6,00
Reserveren: noodzakelijk via https://tickets.terramaris.nl/nl/excursies/tickets

Donderdag 28 december vanaf 17.00 Tractor Light Tour. Een stoet van prachtig verlichte en versierde tractoren die door de straten en over de wegen van Walcheren rijden. De exacte route en tijden van de Tractor Light Tour worden van tevoren bekend gemaakt op de Facebook-pagina van de organisatie. Via de Facebook-pagina wordt de hele avond de live locatie doorgegeven zodat u weet waar de karavaan op dat moment rijdt. Website: fb.com/trekkertrek.aagtekerke.9

Vrijdag 29 december 13.00 – 14.00 – 15.00 uur Kinder-kunstatelier: damherten en andere toffe dieren bij museum Terra Maris. Maak een mooi, gek of bijzonder ruimtelijk object voor aan de muur. Dit o.l.v. Jessica van Dierendonck van KKaAT, het (Kinder)KunstaATelier. We werken o.a. met papier(rollen), crêpe-tape en papierpulp. Deelname: entreeprijs museum. Reserveren: aan de balie op de dag zelf (max. 15 kinderen per ronde)

Zaterdag 30 december 13.00, 14.00 en 15.00 uur Zoldergeheimen 
Vandaag kun je tijdens een museumbezoek het ‘Open depot’ op de zolder van ons museum bezoeken. Duizenden collectie-objecten, zoals opgezette vogels en zoogdieren, fossiele botten etc. zijn jarenlang verborgen gebleven. Een groot deel is nu op ons ’Open depot’ te zien. Een deskundige gids vertelt alle bijzonderheden over één of meerdere soorten vogels en zoogdieren.
Deelname: entreeprijs museum Terra Maris. Reserveren: bij de balie, op de dag zelf.

Terugkerende activiteiten in Oostkapelle:

*In Oostkapelle zijn vier LandGoed Wandelingen Oostkapelle uitgezet. De naam ‘LandGoed’ is  een verwijzing naar de vele buitenplaatsen  in Oostkapelle en naar het platteland waar het goed is te verblijven. Deze bewegwijzerde LandGoed Wandelingen beginnen bij ’t Wachtertje, vlakbij de Dorpskerk. Iedere LandGoed Wandeling heeft een eigen thema en lengte: * de witte pijltjes hebben plantje als symbool (thema: eetbare planten) 2,3 km. *de rode pijltjes De Dorpskerk (thema: rondje rond de toren/kerk) 5 km. *de blauwe pijltjes een druppel (thema: water) 7,7 km. *de gele pijltjes een kasteel (thema: buitenplaatsen) 9 km. Voor meer informatie zie http://stichtingtuys.nl/wandelingen/lgwo/

*Elke zaterdag 10.00 -17.00 uur Bezoek korenmolen d’Arke Noordweg 2. Deze ronde stenen stellingmolen dateert uit 1858 en is nog steeds in bedrijf. Bij voldoende wind wordt er gemalen. Hier kunt u ook het Buutengewoon Ontdekpakketje “Korenmolen d’Arke en meer…” kopen. Het pakketje (€ 7,50) is bedoeld om er van alles mee te gaan doen: wandelen, fietsen, rondleiding, thuis bakken en suggesties voor bijpassende uitstapjes. In het Nederlands beschikbaar; op aanvraag in het Duits. Meer info over de inhoud en bestellen: info@stichtingtuys.nl of per app/telefoon: 06-24 27 64 53. Hier kunt u ook het  Winter(ontdek)pakket en Het Buutengewoon Ontdekpakketje najaar-winter bestellen.

*Bootcamproute. De bootcamproute in Oostkapelle start bij de speeltuin aan de Torenstraat, maar u kunt de route ook op de andere plekken starten. De route is aangegeven met bordjes. Op de route komt u verschillende paaltjes tegen met oefeningen erop. Op de paaltjes vindt u een QR-code voor begeleiding bij het uitvoeren van de oefening. De bootcamproute kan zowel wandelend, hardlopend of fietsend worden afgelegd.

*Elke donderdagmiddag 13.30 uur Samen wandelen. Inwoners en toeristen kunnen elkaar ontmoeten en samen een mooie route wandelen in en om Oostkapelle! Er zijn verschillende routes van 5 en 10 km beschikbaar. Verzamelplaats: voetbalkantine (Magnolialaan 33). Kosten: € 1,50 p.p. (inclusief route en bakje koffie of thee!)

Voor meer inspiratie bezoek ons Toeristisch Informatiepunt hoek Dorpstraat/Lantsheerstraat